HuzairieHusinBlog: :: Oh Girl's Generation...

Saturday, April 17, 2010

:: Oh Girl's Generation...

salam dari zairie...






mengapa girls generation nie menjadi tajuk entry aku kali nie.... jawapannya senang saja... dah tentu aku gila ngan dorang nie..  XD


so, dengan bangga nya, aku kan story2 ckit pasal awek2 korea nie....


girls generation juga dikenali sebagai  So Nyeo Shi Dae (SNSD).. apa maksud dia jgn tanya ku.. coz aku sendiri pon tak tahu.. ;-)... kumpulan SNSD nie mempunyai seramai 9 ahli kesmuanya.. kalau tak silap, SNSD ditubuhkan sekitar ogos 2007 di bawah syarikat rakaman SM Entertainment....


awek-awek SNSD nie ialah Yoona, Tiffany, Yuri, Hyoyeon, Sooyoung, Seohyun, Taeyeon (the leader), Jessica, and Sunny.




biodata awek-awek SNSD






TaeYeon





Birth Name   : Kim Taeyeon
Date of Birth: March 9, 1989
Position         : Group Leader, Lead Vocalist, DJ 
Training        : 3 Years
School           : Jeonju Art High School





Jessica



Birth name    : Jessica jung

Date of Birth : 18 april 1989
School          2001~2003: Seoul International School 
                   2003~2007: Korea Kent Foreign School


Sunny




Birth Name: Lee Sunkyu / 이순규
Date of Birth: May 15, 1989
Position: Supporting Vocalist, DJ
Training: 9 months
School: Baehwa Girl's High School 





Tiffany




Birth Name    : Stephanie Hwang
Korean name: Hwang Mi Young
Date of Birth : August 1, 1989
Position          : Lead Vocalist, MC




HyoYeon



Birth Name    : Kim Hyo Yeon
Date of Birth : September 22, 1989
Position          : Main Dancer, Supporting Vocalist, Rapper 
School            :
 China Beijing Language Courses  





Yuri



Birth Name    : Kwon Yuri
Date of Birth : December 5, 1989
Position          : Lead Dancer, supporting vocalist, Actress 
School            :
 Neunggok High School



SooYoung



Birth Name     : Choi Sooyoung
Date of Birth  : February 10, 1990
Position           : Supporting vocalist, Model, Actress, DJ 
School             :
 Jeongshin Girl's High school 



YoonA



Birth Name    : Im Yoona
Date of Birth : May 30, 1990
Position          : Model, Actress




SeoHyun



Birth Name     : Seo Juhyun
Date of Birth  : June 28, 1991
Position           : Lead Vocalist 
School             : Daeyeong High School





antara lagu-lagu SNSD yang top.. :


1. gee
2. chocolate love
3. echo
4. oh!
5. kissing you
6. beginning
7. baby-baby
8. way to go
9. honey
10. run devil run
11. ooh la la

p/s : click pada tajuk lagu untuk download.. ;-)


p/s : sori sejak kebelakangan nie aku tak dapat sgt wat blogwalking and berayap kat blog korang.. coz wat masa nie aku terlalu sibuk ngan final exam and final projek.. doa2 kan ye.. ;-)